Доповідачі (2018)

Ігор Коваль

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компанія: Індустріальний Телевізійний Комітет

Посада: Директор

 

У 2008 р. отримав Магістра за спеціалізація «Міжнародне економічне право», Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана

Фаховий юрист, працює в ІТК з 2009 р., протягом тривалого часу займається вивченням та створенням законодавчих ініціатив для належного функціонування медійного ринку та сфери в цілому.

В 2012 р. очолови напрямок GR Індустріального Телівізійного Комітету, також опікується напрямком по співробітництву з міжнародними та партнерськими організаціями. Згодом – у 2015 р. обіймає посаду Директора Індустріального Телевізійного Комітету.

Входить до складу робочих та експертних груп, що створені для розвитку телевізійної та медійної сфер, окрім того є членом громадських рад ключових органів в сфері, зокрема: Член журі міжнародного конкурсу АДАМІ Медіа Приз за Культурне різноманіття в країнах Східної Європи; Організаційний комітет Національної Телевізійної Премії «Телетріумф»; Член Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики; Член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення; Член Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно; Член Громадської ради при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України; Член Індустріального Гендерного Комітету з питань реклами; Член Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Систематично бере участь у розробці значної кількості законопроектів та нормативно-правових актів в сфері медіа, зокрема, телебачення та реклами. Також став одним із реформаторів Національної телевізійної премії «Телетріумф», за підтримки Української Телевізійної Академії.

 

Інна Рафальська

 

Організація: Рада адвокатів міста Києва

Посада: голова Ради

Вікторія Сюмар

Організація: Верховна Рада України

 

Посада: Народний депутат України VIII скликання, Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

 

 

Уляна Фещук

 

Організація: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Посада: Заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

 

Професійну діяльність розпочала ще під час навчання на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на посаді помічника юрисконсульта ЗАТ «Константа». Працювала консультантом у Господарському суді Київської області, юрисконсультом в ТОВ СП «УДД Компані», консультантом-аналітиком проекту АМР США «Регуляторна реформа в Україні».

Понад 10 років віддала роботі в групі компаній UMH Group, пройшовши шлях від юрисконсульта до очільника юридичного департаменту цього медійного холдингу. Обіймала посади президента «ТРК «Золоті ворота», директора ТОВ «ТРК «Киевские ведомости» - телерадіоефір» та понад 7 років директора ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо».

Із жовтня 2014 року працювала начальником юридичного управління Національної ради.

Восени 2015 р. Указом Президента України була призначена членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, та обрана заступником голови

Григорій Шверк


Організація: Верховна Рада України

Посада: Народний депутат України VIII скликання, Член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

З 2001 року до 2013 року був першим віце-президентом «Українського медіа холдингу» (UMH group).

З червня 2014 року по жовтень 2015 - займав посаду заступника Голови Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.

За свою професійну діяльність був членом Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, представником Української асоціації видавців періодичної преси по Києву та Київській області.

 

 

Олена Андрієнко

Компанія: ДП «ССМ» (Publicis One Ukraine)

Посада: керівник юридичного відділу

 

Закінчила КНУ імені Тараса Шевченка (юридичний факультет; факультет соціології та психології); к.псих.н.

Кар’єру за юридичною спеціальністю розпочала у 1997 році в ЮФ «Проксен».

З 2002 року працює в Publicis Groupe Ukraine.

Спеціалізується на питаннях реклами, медіаправа, права інтелектуальної власності, корпоративного права.

Бере активну участь в роботі юридичних комітетів галузевих асоціацій, зокрема, ІТК, Індустріальний комітет зовнішньої реклами, тощо.

 

Ірина Стройко

 

 

 

 

 

 


Компанія:Телерадіокомпанія "Студія "1+1" у формі ТОВ, ТОВ "Молодість Дистриб’юшн"

Посада: Головний юрисконсульт ТРК "Студія "1+1" у формі ТОВ, Директор ТОВ "Молодість Дистриб’юшн". Голова Комітету з питань ЗМІ та рекламного права Асоціації правників України

 

Спеціалізація: Інтелектуальна власність, медіаправо, шоу-бізнес і телекомунікації; цивільне право і господарське право.

Освіта і наукова діяльність: Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, юридичний факультет (2003), магістр права (диплом з відзнакою), магістерська програма: "Правове регулювання економіки".

Громадська діяльність:

З 2005 року член Асоціації правників України;

З 2010 року Голова Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України;

З 2008 року член Асоціації адвокатів України;

Член Юридичного комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Член Цифрового комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Автор багатьох статей і коментарів на тему авторського права і суміжних прав, комерційної таємниці, проблемних аспектів правового регулювання у сферах телебачення і телекомунікацій.

 

Катерина Федорова

 

Організація: Громадська спілка "Ініціатива Чисте небо"

Посада: Директор

 

З 2006р. Катерина Федорова працює на ринку ТБ та медіа.

Починала в якості представника групи каналів Discovery в Україні.

За ці роки співрацювала з провайдерами програмної послуги, з правовласниками як українськими так і зарубіжними та іншими гравцями ринку.

Є автором 9 профільних статей про трансформацію ринку і тенденції в аудіо-візуальній галузі.

З червня 2017року керує Ініціативою «Чисте небо», що має на меті об’єднати на одному майданчику правовласників, рекламодавців, провайдерів та всіх зацікавлених в боротьбі з піратством з метою розвитку та убезпечення бізнесу.

 

Сергій Костинський

 

 

Організація: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Посада: Член Національної ради

 

Закінчив Таврійський екологічний інститут за спеціальністю "Політологія" та отримав кваліфікацію — спеціаліст політології, викладач соціально-політичних дисциплін.

У період з 2006 р. по 2008 р. був головним редактором кримських ділових видань "Правильний вибір", "Прайм" (м. Сімферополь). З 2007 р. близько семи років обіймав посаду директора дослідницької організації ТОВ "Фонд стратегічного консалтингу" (м. Сімферополь).

У 2014 р. у зв’язку з окупацією Автономної Республіки Крим переїжджає та продовжує професійну діяльність у м. Київ - оглядач "Радіо Свобода", "Крим.Реалії".

З березня по вересня 2015 р. - радник Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної політики Криму.

14 вересня 2015 р. Указом Президента України призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Юрій Крайняк


 

 

 


 

Компанія: Jurimex

Посада: керуючий партнер і керівник практики медіаправа

 

Юрій Крайняк, керуючий партнер і керівник практики медіа права юридичної фірми "Jurimex".

Автор низки розглянутих і прийнятих ізаконопроектів про реформу кінематографії, телебачення, радіомовлення та права інтелектуальної власності, викладач кафедри Інтелектуальної власності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член робочих груп з розробки законодавства у сфері інтелектуальної власності, телекомунікацій, кінематографії при цілому ряді державних органів. Провідні українські та міжнародні рейтинги неодноразово визнавали Юрія одним з кращих юристів України в сферах інтелектуальної власності, ТМТ і практики вирішення спорів.

У 2014 році ЮФ Jurimex була удостоєна Юридичної премією як краща юридична фірма України у сфері медіа та телекомунікацій (нагорода, заснована тижневиком "Юридична практика").

Юрій має досвід судового представництва інтересів медіа-компаній в спорах проти державних регуляторних органів у сфері телебачення і радіомовлення, телекомунікацій, Державної служби інтелектуальної власності та багатьох інших. Також Юрій консультує з питань застосування законодавства українські та міжнародні продакшн- і постпродакшн студії, мовні організації, супутникові платформи, Інтернет-мовників та багатьох інших.

 

Євгенія Дербал

 

КомпаніяFILM.UA Group

Посада: Керівник юридичного департаменту

 

Понад вісім років Євгенія Дербал формувала і керувала податковою практикою Адвокатської контори "Коннов і Созановський". Крім консультування клієнтів з податкових питань, Євгенія займалася податковим плануванням, супроводом податкових суперечок, угодами в сфері M & A, корпоративними реструктуризаціями і медіа правом.

Накопичений в адвокатській конторі досвід роботи максимально реалізовується Євгенією після переходу в 2011 році на роботу в групу компаній FILM.UA. Основним завданням Євгенії є координація всіх юридичних питань групи, супровід ко-продакшн проектів, робота з інвесторами.

Євгенія Дербал є членом Асоціації правників України та Асоціації адвокатів України, а також членом Міжнародної Податкової Асоціації (IFA) і Мережевої асоціації Tax Planet, бере активну участь в роботі профільних і громадських організацій, таких як Європейська бізнес асоціація, Американська торгово-промислова палата.

Євгенія є членом Громадської ради при Державному агентстві з питань кіно, а також представником ФІЛЬМ Ю ЕЙ в Асоціації "Кіноасоціація України", в рамках цієї роботи Євгенія бере активну участь в розробці законодавства в сфері кіновиробництва.

Часто виступає доповідачем на медійних заходах, таких як Kyiv Media Week та Конференція "Медіаправо", організованих ІТК.

 

Наталія Марчук


Компанія: АТ "ТРК "ЛЮКС" (24 канал) 

Посада: виконавчий директор 

 

Спеціальність за освітою, кваліфікація  юрист, закінчила Київський інститут МВД

02.2001 – 04.2002 – помічник керівника, АТ "Радіокомпанія Люкс", м. Київ

з 04.2002 – виконавчий директор, АТ "Радіокомпанія Люкс", м. Київ

з 03.2007 – за сумісництвом виконавчий директор, АТ "Телерадіокомпанія Люкс", м. Львів

 

Олександр Мамуня

 

 

 

Компанія: AEQUO

Посада: Партнер

 

Адвокат і патентний повірений. З 2003 року практикує в таких напрямках, як інтелектуальна власність (патенти, торговельні марки, комерційні найменування, авторське право та суміжні права, доменні імена) та вирішення спорів.

Досвід пана Мамуні включає ведення судових справ і врегулювання в позасудовому порядку спорів щодо ряду патентів, відомих знаків для товарів і послуг і комерційних найменувань багатьох великих українських, а також міжнародних компаній.

Пан Мамуня також плідно співпрацює з Державною службою інтелектуальної власності України, працюючи над удосконаленням механізмів захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Олександр брав участь у розробці та вдосконаленні ряду нормативних актів у аспектах, що регулюють відносини в галузі інтелектуальної власності в Україні.

Членство в асоціаціях: Асоціація виробників інноваційних ліків; Асоціація правників України (член ради Комітету з інтелектуальної власності); Всеукраїнська асоціація патентних повірених (зареєстрований в якості патентного повіреного з 2010 р.); Громадська рада при Державній службі інтелектуальної власності України; Європейська бізнес асоціація (радник комітету з інтелектуальної власності); Інтернет асоціація України (ІнАУ); Київська обласна колегія адвокатів; Міжнародна асоціація власників торгових марок (INTA); Міжнародна асоціація з охорони інтелектуальної власності (AIPPI); Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association); Українська асоціація власників товарних знаків (UTA) (Член Правління); Український клуб аграрного бізнесу (юридичний радник комітету з питань захисту врожаю і насіння);

Визнання:

Олександра Мамуню регулярно рекомендують шановані міжнародні та національні рейтинги, такі як Best Lawyers, Chambers Europe, Legal 500, World Trademark Review 1000, World Intellectual Property Review (WIPR), WIPR Leaders, ТОП-100 найкращих юристів України. Вибір клієнта тощо.

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, магістр права, Київ, 2004

Академія Всесвітньої організації інтелектуальної власності, загальний курс з інтелектуальної власності, 2005

Державний інститут інтелектуальної власності, магістр права інтелектуальної власності, Київ, 2009

 

Ірина Городецька

 

Компанія: Радіогрупа "ТАВР МЕДІА" (радіостанції "Radio Roks", "XIT FM", "KISS FM", "Мелодія FM", "Радіо RELAX" ,"Русское радио - Україна", РА – ТОВ «Компанія ТАВР»)

Посада: Керівник юридичного відділу

 

Спеціалізація: медіаправо, шоу-бізнес, інтелектуальна власність, реклама; цивільне, господарське, корпоративне, фінансове право; судовий захист.

Освіта, наукова та викладацька діяльність: Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, юридичний факультет (2001), магістр права (диплом з відзнакою); аспірантура Київський університет права НАН України; Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана (2001 – 2004), старший викладач; Київський університет права НАН України (2004 – 2011), старший викладач.

Стаж за спеціальністю - з 1998 року; з 2002 року очолювала юридичний відділ ПрАТ СК "Київська Русь"; з 2006 року очолює юридичний відділ радіогрупи "Тавр Медіа". Має досвід роботи аналітичним редактором в періодичному виданні "Юридичний журнал". Адвокат.

Входить до складу робочої групи з розробки нової редакції законопроектів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав.

 

Анатолій Максимчук

 

Компанія: Група StarLight Media та телеканал СТБ

Посада: Заступник генерального директора

 

Закінчив Факультет права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» у 2002 році. Також навчався в: Українській школі політичних студій (Проект лабораторії законодавчих ініціатив); літньому університеті демократії при Раді Європи (м. Страсбург, Франція); літній школі медіаправа при Інституті медіаправа.

З червня 2004 року працює на телеканалі СТБ, спочатку Директором юридичного департаменту, зараз — Заступником Генерального директора телеканалу і групи. До StarLightMedia працював у холдинговій компанії "ХХІ століття".

Є членом громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення; громадської ради при Державному агентстві з питань кіно; Національної асоціації адвокатів України. Один з кураторів проекту #КіноКраїна.

 

Дмитро Гузій

Компанія: ПАТ "НСТУ" ("Суспільне")

Посада: юрист, менеджер напряму інтелектуальної власності

 

Вища освіта: Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (1998 рік)                   

З 1998 року — професійна юридична юридична практика ("Артур Андерсен (Київ)1998 рік, "КМ Партнери1999-2004 рік, з 2004 року по 2015 рік — засновник, керівник юридичної практики ТОВ "Юридична фірма "Трайдент").

З 2017 року – менеджер напряму авторських та суміжних прав ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" ("СУСПІЛЬНЕ:").

Спеціалізується на юридичному супроводі проектів в сфері музичного та аудіовізуального ринків, а також захисті прав інтелектуальної власності на торгівельні марки.

В 2015-2018 р.р. брав активну участь в реалізації реформи сфери колективного управління авторскими та суміжними правами в України (зокрема ДО "УААСП"), член робочих груп з розробки законопроектів № 7466 та № 7539 в сфері авторського права та суміжних прав.

З 2014 року – експерт з питань інтелектуальної власності ініціативи "Реанімаційний Пакет Реформ" ("РПР").

 

Оксана Ярмоленко

Організація: Департамент інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Посада: заступник директора Департаменту інтелектуальної власності, начальник відділу авторських і суміжних прав

 

Ірина Бугаєнко

Організація: ДО "УААСП"

Посада: в.о. генерального директора, керівник структурного підрозділу збору авторської винагороди  

 

Олександр Папуця


Компанія: Smartsolutions Law Group

Посада: Партнер, адвокат


Спеціалізація: Захист прав інтелектуальної власності, посадові та господарські злочини, економічна безпека, досудове та судове врегулювання спорів і конфліктів, адміністративні правовідносини, врегулювання правовідносин та запобігання зловживанням на доменному ринку.

З 1998 р. розпочав свою діяльність із служби в органах внутрішніх справ. Працював в підрозділі боротьби з економічними злочинами, займався розкриттям злочинів у сфері інтелекутальної власності та високих технологій.

В 2006 р. працював в патентно-юридичному агентстві “Інтелект”.

З 2007 р. став адвокатом. В 2009 р. заснував юридичну компанію "АЛЕКС.І.С" в місті Донецьк.

З 2016 року працюю в команді Smartsolutions Law Group.

Андрій Бабенко


Компанія: StarLightMedia Group

Посада: юрисконсульт, адвокат

 

Спеціалізація: медіа та телекомунікації, цивільні, господарські, трудові відносини, судові спори, захист прав інтелектуальної власності.

Досвід: Понад п’ятнадцять  років досвіду роботи на підприємствах України.

Зараз забезпечує юридичний супровід компаній медіа холдингу.

Має юридичну освіту.

Микола Рехлицький

 

Компанія: АО "Arzinger"

Посада: юрист практики IP/TMT

 

В минулому – юрисконсульт з питань маркетингу та інтелектуальної власності Samsung Electronics Ukraine, юрист бюро інтелектуальної власності ТОВ «УДК» (Global Spirits). Голова робочої групи з питань інтелектуальної власності Комітету побутової електроніки EBA (1 квартал 2018 р.).

Один з трьох кращих in-house юристів з IP 2017 р. за версією видання «Юридична практика». Лектор WIPO Summer school 2018, лектор Kyiv Academy of Media Arts у 2018 р.

Тарас Кислий

Компанія:  Asters

Посада: радник

 

Він спеціалізується на представленні інтересів клієнтів з питань захисту прав інтелектуальної власності в судових, правоохоронних органах і Антимонопольному комітеті України, в ході боротьби з контрафактною продукцією, а також доменних спорів; супроводжує угоди з ліцензування та передачі прав на інтелектуальну власність, реєстрації прав у патентних відомствах.

Тарас представляв інтереси Abbott Laboratories, BAYER, BASF, Paramount Pictures, Teva Pharmaceuticals, УЄФА, Viacom, 2XU Pty Ltd., Yahoo!, Viasat, Verizon та багато інших

Також Тарас Кислий є постійним арбітром з вирішення спорів при арбітражному центрі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева)