Доповідачі (2017)

Уляна Фещук

Заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Професійну діяльність розпочала ще під час навчання на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на посаді помічника юрисконсульта ЗАТ «Константа». Працювала консультантом у Господарському суді Київської області, юрисконсультом в ТОВ СП «УДД Компані», консультантом-аналітиком проекту АМР США «Регуляторна реформа в Україні». Понад 10 років віддала роботі в групі компаній UMH Group, пройшовши шлях від юрисконсульта до очільника юридичного департаменту цього медійного холдингу. Обіймала посади президента «ТРК «Золоті ворота», директора ТОВ «ТРК «Киевские ведомости» - телерадіоефір» та понад 7 років директора ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо». Із жовтня 2014 року працювала начальником юридичного управління Національної ради.

Валентин Коваль

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Працює в медіа з 1985 року. Починав роботу звукорежисером і редактором Головної редакції підготовки радіопрограм Комітету з телебачення і радіо Запорізької обласної ради народних депутатів. У 1993 - 1996 роках працював художнім керівником, арт-директором телекомпанії «Хортиця». Валентин Коваль був автором і журналістом програми «Мелорама», що виходила на телеканалі «Інтер», арт-директором і керівником телевізійних проектів фестивалю «Таврійські ігри». З 2001 року працював над створенням телеканалу «М1», обіймав посаду директора УММК «М1», генерального продюсера телеканалу «М1». Із цього часу також постійно входив до оргкомітету Премії в галузі телебачення «Телетріумф». Із 2006 по 2011 рік очолював Цифровий комітет Індустріального телевізійного комітету. А із 2011 року Валентин Коваль як директор ТОВ «Телеодин» опікувався виробництвом телеканалів «М1» і «М2». Він є лауреатом премії «Телетріумф» 2005 року в номінації «Продюсер».

Григорій Шверк

Народний депутат України VIII скликання
З червня 2014 року по жовтень 2015 - займав посаду заступника Голови Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.
З 2001 року до 2013 року був першим віце-президентом «Українського медіа холдингу» (UMH group).
За свою професійну діяльність був членом Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, представником Української асоціації видавців періодичної преси по Києву та Київській області.

Член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Народний депутат України VIII скликання.

З червня 2014 року по жовтень 2015 - займав посаду заступника Голови Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.З 2001 року до 2013 року був першим віце-президентом «Українського медіа холдингу» (UMH group).За свою професійну діяльність був членом Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, представником Української асоціації видавців періодичної преси по Києву та Київській області.

Ірина Стройко

 

Компанія: Телерадіокомпанія "Студія "1+1" у формі ТОВ, ТОВ "Молодість Дистриб’юшн"

Посада: Головний юрисконсульт ТРК "Студія "1+1" у формі ТОВ, Директор ТОВ "Молодість Дистриб’юшн". Голова Комітету з питань ЗМІ та рекламного права Асоціації правників України

Спеціалізація:

Інтелектуальна власність, медіа-право, шоу-бізнес і телекомунікації; цивільне право і господарське право.

Освіта і наукова діяльність:

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, юридичний факультет (2003), магістр права (диплом з відзнакою), магістерська програма: „Правове регулювання економіки”.

Громадська діяльність:

З 2005 року член Асоціації правників України;

З 2010 року Голова Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України;

З 2008 року член Асоціації адвокатів України;

Член Юридичного комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Член Цифрового комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Автор багатьох статей і коментарів на тему авторського права і суміжних прав, комерційної таємниці, проблемних аспектів правового регулювання у сферах телебачення і телекомунікацій.

Юлія Семеній

 

Компанія: Астерс

Посада: Партнер

Юлія спеціалізується на праві інтелектуальної власності, зокрема авторському праві та праві промислової власності, захисті від недобросовісної конкуренції, медіа-праві та представництві в судах.

Визнання:

 • визнана одним із провідних фахівців з торгових марок
  World Trademark Review 1000 2017
 • рекомендований юрист у галузі права інтелектуальної власності
  The Legal 500: EMEA 2017
 • визнана одним із провідних юристів-практиків у сфері інтелектуальної власності
  Chambers Europe 2017
 • рекомендований юрист у сфері інтелектуальної власності
  Best Lawyers 2017
 • один з провідних юристів у сфері інтелектуальної власності, визнаний фахівець в ІТ сфері
  Ukrainian Law Firms 2017. A Handbook for Foreign Clients
 • входить до переліку 100 провідних юристів України
  Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України 2013
 • кращий юрист з інтелектуальної власності
  Юридична премія 2010

Членство в організаціях:

 • Асоціація правників України;
 • Асоціація адвокатів України;
 • Всеукраїнська асоціація патентних повірених.

Досвід:

 • представництво провідного виробника програмного забезпечення з питань інтелектуальної власності, пов'язаних з розробкою та ліцензуванням програмних продуктів, а також з наданням послуг і реалізацією комплексних проектів у сфері IT;
 • представництво ряду великих міжнародних компаній FMCG-сектору в судах у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема в справах з протидії випуску та поширенню імітацій відомих товарів;
 • консультування та супровід діяльності клієнтів у сфері кіно- і телевиробництва з питань захисту прав інтелектуальної власності та договірних питань у зв'язку з створенням та ліцензуванням контенту;
 • консультування відомого автовиробника з питань захисту прав на торговельні марки та боротьби з кіберсквоттінгом;
 • представництво низки великих міжнародних компаній з питань реєстрації, ліцензування та передачі прав на торговельні марки перед Державною службою інтелектуальної власності.

Олена Бебес


 

Компанія: Star Media

Посада: Начальник юридичного відділу

Спеціалізація: Авторське право

Освіта:

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка в 1998 році, магістр права

Стаж роботи в кіно- і медіабізнесі: 15 років

Олена Бебес більше 9 років очолює роботу юридичного відділу компанії "Star Media". Має великий практичний досвід в юридичному супроводі кіно- і телевиробництва, концертної діяльності, реклами. Працювала у приватній правничій практиці, а також викладала правові дисципліни в Національному лінгвістичному університеті.

Досвід супроводу в судах податкових та трудових спорів, а також спорів з питань використання об'єктів авторського права.

Входить до складу робочої групи при Держкіно з питань розробки законопроектів у сфері кінематографії, учасник робочої групи ініціативи "КіноКраїна" з питань розробки законопроектів, що регулюють діяльність індустрії.

Євгенія Дербал


Компанія: FILM.UA Group 

Посада: Юридичний радник 

Компанія: Адвокатська контора «Коннов і Созановський» 

Посада: Партнер

Протягом більше семи років Євгенія Дербал формувала і керувала податковою практикою Адвокатської контори «Коннов і Созановський». Крім консультування клієнтів з податкових питань, Євгенія займалася податковим плануванням, супроводом податкових суперечок, угодами в сфері M & A, корпоративними реструктуризаціями і медіа правом.

Накопичений в адвокатській конторі досвід роботи максимально реалізовується Євгенією після переходу в 2011 році на роботу в групу компаній ФІЛЬМ Ю ЕЙ. Основним завданням Євгенії є координація всіх юридичних питань групи, супровід ко-продакшн проектів, робота з інвесторами.

Євгенія Дербал є членом Асоціації правників України та Асоціації адвокатів України, а також членом Міжнародної Податкової Асоціації (IFA) і Мережевої асоціації Tax Planet, бере активну участь в роботі профільних і громадських організацій, таких як Європейська бізнес асоціація, Американська торгово-промислова палата.

Євгенія є членом Громадської ради при Державному агентстві з питань кіно, а також представником ФІЛЬМ Ю ЕЙ в Асоціації «Кіно-асоціація України», в рамках цієї роботи Євгенія бере активну участь в розробці законодавства в сфері кіновиробництва.

Часто виступає доповідачем на медійних заходах, таких як Kiev Media Week та Конференція «Медіаправо», організованих ІТК. Деякі публікації Євгенії можна знайти на сайті АК «Коннов і Созановський». 

Олена Андрієнко

Компанія: ДП «ССМ» (Publicis One Ukraine)

Посада: керівник юридичного відділу 

Закінчила КНУ імені Тараса Шевченка (юридичний факультет; факультет соціології та психології); к.псих.н.

Кар’єру за юридичною спеціальністю розпочала у 1997 році в ЮФ «Проксен».

З 2002 року працює в Publicis Groupe Ukraine.

Спеціалізується на питаннях реклами, медіа-права, права інтелектуальної власності, корпоративного права.

Бере активну участь в роботі юридичних комітетів галузевих асоціацій, зокрема, ІТК, Індустріальний комітет зовнішньої реклами, тощо. 

Ірина Лисенко

Компанія: ДП «ССМ» (Publicis One)

Посада: Юрисконсульт

У 2016 році закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З того ж 2016 року приєдналася до команди Publicis One.

Спеціалізується на питаннях інтернет-реклами, права інтелектуальної власності, договірного права. Член комітету з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та інтернету  Асоціації правників України.

Людмила Кузьменко

Компанія: ДП «ССМ» (Publicis One Ukraine)

Посада: Старший юрисконсульт

У 2002 році закінчила факультет «Правознавство» Національного технічного університету України «Київський Політехнічний Інститут».

З 2003 по 2012 роки працювала старшим юристом в ТОВ „Едіпресс Україна” (сфера: видання періодичних видань).

З 2012 на сьогодні – старший юрисконсульт ДП «ССМ» (Publicis One Ukraine).

Спеціалізується на питаннях реклами, медіа-права, права інтелектуальної власності, договірного права.

Тарас Кислий

 

 

Компанія:  ЄПАП Україна

Посада: радник, керівник практики інтелектуальної власності/технологій, медіа та телекомунікацій

Він спеціалізується на представленні інтересів клієнтів з питань захисту прав інтелектуальної власності в судових, правоохоронних органах і Антимонопольному комітеті України, в ході боротьби з контрафактною продукцією, а також доменних спорів; супроводжує угоди з ліцензування та передачі прав на інтелектуальну власність, реєстрації прав у патентних відомствах.

Тарас представляв інтереси Abbott Laboratories, BAYER, BASF, Paramount Pictures, Teva Pharmaceuticals, УЄФА, Viacom, 2XU Pty Ltd., Yahoo!, Viasat, Verizon та багато інших. 

Павло Миколюк

Компанія: Юридична фірма «Віндекс»

Посада: Директор

З 2010 року по теперішній час – директор ТОВ «Юридична фірма «Віндекс».

До цього часу з 1998 до 2009 рік – працював у поліції, займався захистом прав інтелектуальної власності. 

Юрій Крайняк

Компанія: Jurimex

Посада: керуючий партнер і керівник практики медіа права

Юрій Крайняк, керуючий партнер і керівник практики медіа права юридичної фірми Jurimex, автор ряду прийнятих і розглянутих законопроектів про реформу кінематографії, телебачення, радіомовлення та права інтелектуальної власності, викладач кафедри Інтелектуальної власності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член робочих груп з розробки законодавства у сфері інтелектуальної власності, телекомунікацій, кінематографії при цілому ряді державних органів. Провідні українські та міжнародні рейтинги неодноразово визнавали Юрія одним з кращих юристів України в сферах інтелектуальної власності, ТМТ і практики вирішення спорів. У 2014 році ЮФ Jurimex була удостоєна Юридичної премією як краща юридична фірма України у сфері медіа та телекомунікацій (нагорода, заснована тижневиком «Юридична практика»).Юрій має досвід судового представництва інтересів медіа-компаній в спорах проти державних регуляторних органів у сфері телебачення і радіомовлення, телекомунікацій, Державної служби інтелектуальної власності та багатьох інших. Також Юрій консультує з питань застосування законодавства українські та міжнародні продакшн- і постпродакшн студії, мовні організації, супутникові платформи, Інтернет-мовників та багатьох інших.

Катерина Федорова


Компанія: Ініціатива «Чисте небо»

Посада: керівник

З 2006р. Катерина Федорова працює на ринку ТБ та медіа.

Починала в якості представника групи каналів Discovery в Україні.

За ці роки співрацювала з провайдерами програмної послуги, з правовласниками як українськими так і зарубіжними та іншими гравцями ринку.

Є автором 9 профільних статей про трансформацію ринку і тенденції в аудіо-візуальній галузі.

З червня 2017року керує Ініціативою «Чисте небо», що має на меті об’єднати на одному майданчику правовласників, рекламодавців, провайдерів та всіх зацікавлених в боротьбі з піратством з метою розвитку та убезпечення бізнесу.

Андрій Осіпов

Компанія: Інститут Масової Інформації

Посада: експерт

Спеціалізація: злочини в сфері інтелектуальної власності, трудове право, судові спори, цивільний та господарський процеси, договірні відносини, кредитні та іпотечні зобов’язання, спадкове право, діяльність органів місцевого самоврядування.

Юридичну практику розпочав з серпня 2000 року на посаді начальника юридичного відділу філії банку. У 2003 році здобув статус адвоката і здійснює адвокатську практику по даний час. Двічі був обраний до дисциплінарної палати КДКА у Волинській області. З 2016 року працював на посаді виконавчого директора Smartsolutions Law Group, з січня 2017 року позаштатний радник Smartsolutions Law Group.

 

Починаючи з 2012 року по даний час експерт з питань місцевої демократії в освітніх проектах Інституту Політичної Освіти, Міжнародного республіканського інституту, Українського незалежного центру політичних досліджень, Інституту масової інформації та ін. Є автором кількох праць, що спрямовані на розвиток місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

В'ячеслав Мієнко

Компанія: ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1»

Посада: Заступник генерального директора з правових питань

Спеціалізація: Правовий, податковий и бізнес консалтинг, інтелектуальна власність, договірні відносини, судові спори.

Розпочав свою професійну діяльність у 2001 році у сфері захисту авторських і суміжних прав. Працював у кількох українських групах компаній (торгівля, виробництво, благодійність). З 2006 був керівником юридичного департаменту міжнародних аудиторських компаній MGI Consulting і HLB Ukraine (аудит, право, оцінка). З 2011 року був радником з правових питань ТОВ «Телерадіокомпанії «Студія 1+1», а з 2015 року – заступник генерального директора з правових питань.

Олександр Папуця


Компанія: Smartsolutions Law Group

Посада: Партнер, директор судового департаменту, адвокат.

Спеціалізація: Захист прав інтелектуальної власності, посадові та господарські злочини, економічна безпека, досудове регулювання спорів і конфліктів, адміністративні правовідносини, судова практика.

З 1998 р. розпочав свою діяльність із служби в органах внутрішніх справ. Працював в підрозділі боротьби з економічними злочинами. В 2006 р. працював в патентно-юридичному агентстві “Інтелект”. З 2007 р. став адвокатом. В 2009 р. заснував юридичну компанію «АЛЕКС.І.С» в місті Донецьк. З 2016 року працюю в команді Smartsolutions Law Group.

Руслан Шевчук

Компанія: StarLightMedia Group

Посада: Заступник директора з правових питань

Руслан спеціалізується на корпоративному праві, технології, медіа та телекомунікаціях, прямих інвестиціях, антимонопольному праві, злиттях та поглинаннях, праві інтелектуальної власності.

Досвід: Понад десять років досвіду роботи в провідних юридичних фірмах України з представництва українських та міжнародних компаній в сфері придбання та відчуження активів, корпоративних реструктуризацій, юридичних діагностик компаній, створення та запуску телевізійної студії, супроводження дистрибуції аудіовізуального контенту, структурування (в тому числі транскордонне) відносин між співвласниками бізнесу, розробка та імплементації захисних схем діяльності бізнесу.

Зараз забезпечує супровід медіа холдингу з комплексу питань, включаючи блок технології, медіа та телекомунікації, корпоративного права, антимонопольного законодавства, структурування транскордонних угод, спільної діяльності.

Має юридичну та бізнес освіту.