Доповідачі (2012)

Катерина Котенко


Компанія: Індустріальний Телевізійний Комітет

Посада: Виконавчий директор

Професійний соціолог, вищу освіту здобула у Львівському національому університеті імені Івана Франка. Стаж в телевізійній галузі 8 років. Виконавчий директор Індустріального Телевізійного Комітету.

Індустріальний Телевізійний Комітет - це професійне об'єднання провідних телеканалів, медійних агенцій та рекламодавців, яке представляє інтереси телевізійної галузі України та піклується про захист своїх членів.


Ірина Стройко
Компанія:
Телерадіокомпанія "Студія "1+1"

Посада:
Старший юрисконсульт, Адвокат

 

Спеціалізація:

Інтелектуальна власність, медіа-право, шоу-бізнес і телекомунікації; цивільне право і господарське право.

Освіта і наукова діяльність:

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, юридичний факультет (2003), магістр права (диплом з відзнакою), магістерська програма: „Правове регулювання економіки”.

Громадська діяльність:

З 2005 року член Асоціації правників України;

З 2010 року Голова Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України;

З 2008 року член Асоціації адвокатів України;

Член Юридичного комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Член Цифрового комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Автор багатьох статей і коментарів на тему авторського права і суміжних прав, комерційної таємниці, проблемних аспектів правового регулювання у сферах телебачення і телекомунікацій.


Денис БугайКомпанія:
ЮК «Ващенко, Бугай та партнери»

Посада:
Партнер, Адвокат

Освіта:

 • Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (2001р.);
 • Summer University for Democracy of the Schools of Political Studies of the Council of Europe (2009р.).

Спеціалізація – виборче право, цінні папери, злиття і поглинання, корпоративне право, корпоративні конфлікти, представництво інтересів в судах та кримінальному процесі.

В якості юридичного радника має значний досвід супроводження виборчих компаній політичних партій та кандидатів на загальнонаціональному та на місцевому рівнях.  

На президентських виборах 2008 року був представником кандидата в Президенти України – Гриценко А.С  у Центральній виборчій комісії.

 • Член Правління Асоціації правників України;
 • Член Ради Політичної партії «Громадянська позиція»;
 • Засновник та ідеолог проекту – «Покоління 2020.UA».

Лариса Мудрак


Компанія: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Посада: Заступник Голови

Освіта:

Закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, факультет журналістики.

Прослухала курс практичної персонології в Університеті «Києво-Могилянська академія» та курс медійного менеджменту в Міжнародному інституті менеджменту мас-медіа (ІММІ) у Сан-Франциско. Навчалася у Дипломатичній академії України та отримала диплом магістра зовнішньої політики

Має понад 20-річний досвід роботи в медіа-галузі. Упродовж останніх років спеціалізувалася на організації роботи інформаційних служб. Працювала начальником управління зв’язків зі ЗМІ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та керівником прес-служби Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України.  23 лютого 2010 року Указом Президента № 229/2010 Ларису Михайлівну Мудрак призначено членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 

Нагороджена Почесним знаком МВС України (2005), має звання „Заслужений журналіст України”. Лауреат загальнонаціональної програми «Людина року – 2003» у номінації «Журналіст року в галузі друкованих ЗМІ», член громадської ради проекту «Стипендія ім. Анатолія Москаленка» Фонду «Україна 3000», член Українського медіа-клубу Національної спілки журналістів України. 

 

Тарас Шевченко


 

Компанія: Громадська організація «Інститут Медіа Права»

Посада: Директор

Закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 1999 році,  магістр права. Випускник Школи з Медіа права Оксфордського університету (2003 рік) та Школи з Прав людини Бірмінгемського університету (2002 рік).

Очолює Громадську раду при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації. З 2003 року викладає в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Адвокат, має досвід ведення справ у Європейському суді з прав людини. 

Член Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України у 2006-2010 роках, Голова Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення 2008-2010 роках.

Співавтор Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про телебачення і радіомовлення», «Про рекламу», змін до законів про вибори. Автор понад 100 публікацій на тему доступу до інформації, правового регулювання діяльності телебачення і радіомовлення, законодавчого забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, захисту прав журналістів, державної інформаційної політики.


Алла БронішевськаКомпанія:
Комунікаційний холдинг Atlantic Group

Посада: Віце Президент та Головний Радник

 

Віце Президент та Головний Радник комунікаційного холдингу Atlantic Group (холдинг об’єднує 23 компанії, які діють в сфері реклами, маркетингу, медіа, Інтернету, digital, видавничої діяльності та зовнішньої реклами. 560 працівників).

Юрист з 19 річним досвідом роботи, понад 15 років в сфері реклами та медіа. Успішно закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченко, юридичний факультет. Має диплом MBA при Києво-Могилянській бізнес школі та Kellogg School of Management (Єванстон,США). Голова комісії з реклами та маркетингу при ICC Ukraine. Адвокат.


Борис ДаневичКомпанія:
 Адвокатська фірма "ПАРИТЕТ"

Посада: Партнер, адвокат

Закінчив юридичний факультет НУ Києво-Могилянська академія.

З 2003 року працює в Адвокатському Об’єднанні  «Адвокатська фірма «ПАРИТЕТ», очолює практику Охорона здоров’я, та працює в таких напрямках, як Медіа та сфера розваг, Інтелектуальна власність, Господарське право, Корпоративне право/ M&A, Енергетика, ІТ та ін.

Автор великої кількості публікацій з питань медіа законодавства, інтелектуальної власності, правового регулювання охорони здоров’я та фармацевтичної діяльності, інвестиційного законодавства, державних закупівель.

Співголова Комітету охорони здоров'я при Американській торговельній палаті.

Експерт експертної ради при Всеукраїнській рекламній коаліції.

 

Оксана Кондратьєва


Компанія: Юридична компанія «Пахаренко і партнери»

Посада: Начальник відділу з конкурентного права та реклами

 

Область діяльності: конкурентне право, інтелектуальна власність, недобросовісна конкуренція, недобросовісна реклама, боротьба з контрафактом та піратством.

Закінчила Київський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю інженер-будівельник та Інститут вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю правознавство.

Протягом сімнадцяти років пані Кондратьєва займала провідні посади в управлінні розслідувань недобросовісної конкуренції Антимонопольного комітету України та департаменту конкурентної політики Антимонопольного комітету України.

Оксана Кондратьєва брала участь в ряді міжнародних програм підвищення кваліфікації: у США (Федеральна торгова комісія), Німеччини (Центр по боротьбі з недобросовісною конкуренцією), Франції (навчальна поїздка в рамках Меморандуму про співробітництво у сфері конкурентної політики між АМКУ і Генеральною Дирекцією з питань конкуренції, споживання та боротьби з шахрайством Франції) і Болгарії (стажування в рамках проекту ЄС «Гармонізація систем захисту конкуренції та державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС»).

 • член ініціативної групи BASCAP в Україні («Бізнес проти контрафакції та піратства»)
 • заступник голови Комітету з питань інтелектуальної власності і рекламного права Асоціації правників України
 • президент Міжнародного благодійного фонду «Підтримки споживача»

 

Микола Потоцький


 

Посада: К.ю.н., адвокат, патентний повірений 

Заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності та рекламного права Асоціації правників України, Заступник Голови Комісії з інтелектуальної власності Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine).

Микола Потоцький має значний досвід роботи у сфері інтелектуальної власності, зокрема, тривалий час працював у державній системі правової охорони інтелектуальної власності.

Пан Потоцький поєднує практичну роботу із науковою діяльністю, є автором більше 50 наукових праць, присвячених проблемам теорії права та права інтелектуальної власності.

На сучасному етапі, Микола Потоцький спеціалізується на захисті прав інтелектуальної власності у судовому та адміністративному порядку, супроводженні процедур набуття та розпоряджання правами інтелектуальної власності. 


Тарас КислийКомпанія: 
Юридичне бюро "Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери"

Посада: Радник

Радник міжнародної арбітражної і судової практики, а також очолює практику інтелектуальної власності, технологій, ЗМІ та телекомунікацій в Юридичному бюро "Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери" в Україні.

Пан Кислий спеціалізується на питаннях інтелектуальної власності, представництві інтересів компаній у судах, виконавчому впровадженні, боротьбі з контрафактною продукцією, доменних спорах, а також консультує з питань ліцензування.

Пан Кислий має більше одинадцяти років професійного досвіду у сфері інтелектуальної власності. Його кар’єра розпочалася у комітеті Верховної Ради з питань інтелектуальної власності, де пан Кислий займався дослідженням та аналізом зарубіжного та національного законодавства у сфері інтелектуальної власності. Потім він продовжив свою роботу в якості адвоката у провідних українських юридичних фірмах зі спеціалізацією на питаннях інтелектуальної власності. 

Має диплом спеціаліста права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, а також пройшов курс післядипломної освіти при Всесвітній організації з питань інтелектуальної власності.

За результатами дослідження "Вибір клієнта" у 2011 році пан Кислий визнаний одним із 100 кращих юристів України. Входить до складу міжнародної асоціації - International Trademark Association (INTA).


Тетяна РуденкоКомпанія:
Антимонопольний комітет України

Посада:
 Головний спеціаліст Відділу розслідувань недобросовісної конкуренції Департаменту розслідувань Антимонопольного комітету України.

Закінчила Київський національний торговельно-економічний університет, на сьогодні навчається в аспірантурі цього університету.

Займається безпосередньо питаннями недобросовісної реклами в галузі лікарських засобів.


Олена АндрієнкоКомпанія: 
ЗАТ «ММС Ком’юнікейшнз Україна» (Publicis Groupe Ukraine)

Посада: Головний юрисконсульт/Керівник юридичного відділу

Закінчила КНУ імені Тараса Шевченка (юридичний факультет; факультет соціології та психології); к.псих.н.

Кар’єру за юридичною спеціальністю розпочала у 1997 році в ЮФ «Проксен».

З 2002 року працює в Publicis Groupe Ukraine. 

Спеціалізується на питаннях реклами, медіаправа, права інтелектуальної власності, корпоративного права.

Бере активну участь в роботі юридичних комітетів галузевих асоціацій, зокрема, ІТК, Індустріальний комітет зовнішньої реклами тощо.


Тетяна МиколенкоКомпанія
: ТОВ «Ернст енд Янг»

Посада: Старший менеджер податково-юридичного відділу

Тетяна приєдналася до податково-юридичної практики компанії «Ернст енд Янг» у 2003 році. До цього Тетяна працювала на посаді юриста в кількох місцевих юридичних компаніях. Має більше восьми років професійного досвіду у сфері надання податкових та юридичних послуг.

Тетяна спеціалізується на питаннях корпоративного оподаткування, включаючи прямі податки, ПДВ та імпортні податки. Брала участь у проектах з податкової діагностики провідних вітчизняних та іноземних компаній,  в тому числі в галузі телекомунікаційних послуг та реклами. Має значний досвід податкового консультування українських та міжнародних компаній, в тому числі телекомунікаційних та рекламних компанії, засобів масової інформації, підприємств нафтогазової та переробної промисловості, оптової та роздрібної торгівлі.

Тетяна закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 


Володимир ДіденкоКомпанія: 
Юридичне бюро "Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери"

Посада:  Партнер, податкова практика

Спеціалізація: податкове планування щодо інвестиційних та комерційних операцій. Управління податковими ризиками.

Досвід: 16 років роботи в якості податкового консультанта, який брав участь у понад 200 проектах в різних галузях: нерухомість, енергетика, споживчі товари. логістика, міжнародний транспорт, будівництво, інфраструктура, лізинг, торгівля, телекомунікації.

Освіта: Київський інститут народного господарства (зараз Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана)


Наталія МещеряковаКомпанія:
 DD&I IP Agency

Посада: Керуючий партнер

Спеціалізація – IP Due Diligence, IP Intelligence, судові експертизи та експертні дослідження об’єктів інтелектуальної власності та фактів недобросовісної конкуренції, оцінка майнових прав інтелектуальної власності

 • голова Комісії з питань інтелектуальної власності Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine)
 • голова ініціативної групи BASCAP в Україні («Бізнес проти контрафакції та піратства»)
 • голова Комітету з питань інтелектуальної власності і рекламного права Асоціації правників України


Юрій ОхромєєвКомпанія
Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України

Посада: Завідуючий лабораторії права промислової власності

Юрій Охромєєв є членом Центральної експертної кваліфікаційної комісії Міністерства юстиції України та членом секції Науково-консультативної ради з судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності при Міністерстві юстиції України.

Пан Юрій має значний досвід проведення судових експертиз у сфері інтелектуальної власності, зокрема з об’єктів права промислової власності, авторського права та ін.

Також  Юрій Охромєєв має кваліфікацію оцінювача за напрямками: «Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності». Є членом Всеукраїнської громадської організації «Третейська палата», та дійсним членом «Асоціації правників України».


Юлія СеменійКомпанія: 
Адвокатська контора «Коннов і Созановський»

Посада: Партнер

Адвокат у сфері права інтелектуальної власності, партнер, глава практики інтелектуальної власності Адвокатської контори «Коннов і Созановський», юристи якого займаються захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, включаючи торговельні марки, винаходи, промислові зразки, комерційну таємницю, а також захистом прав в суді.

Основний напрямок діяльності - консультування клієнтів з питань прав на різні об'єкти інтелектуальної власності, укладання ліцензійних угод, договорів франчайзингу, представництво і захист інтересів клієнтів у справах про несумлінну конкуренцію.

Юлія має значний досвід у супроводі судових справ по захисту прав інтелектуальної власності в судах різних юрисдикцій і рівнів, представництві інтересів клієнтів в Антимонопольному комітеті України і митних органах.

Член Асоціації правників України, Асоціації адвокатів України, комітету з інтелектуальної власності та рекламного права Асоціації правників України (АПУ) офіційний представник АПУ в Раді Державної служби інтелектуальної власності України. 


Катерина КокотКомпанія:
ТОВ «Медіа Група Україна»

Посада: Директор юридичного департаменту

Катерина Кокот є Директором юридичного департаменту ТОВ «Медіа Група Україна», керуючої компанії, яка об’єднує медіа-активи групи компаній СКМ. Катерина має значний досвід у супроводі транзакцій у сфері інтелектуального права, корпоративного права, нерухомості та фінансів.

До початку своєї кар’єри в ТОВ «Медіа Група Україна», Катерина працювала старшим юристом у провідних міжнародних юридичних та аудиторських фірмах, а також керівником юридичного відділу компанії, яка є одним з найбільших торговців зерном в Україні.

Катерина отримала диплом магістра Європейського Приватного Права (з відзнакою magna cum laude) Університету Утрехта, Нідерланди, а також Диплом Магістра права з правового регулювання економіки (з відзнакою)  Київського національного економічного університету.

Катерина є членом Асоціації правників України, а також Асоціації студентів та випускників Гаазької Академії міжнародного права.

Катерина є автором великої кількості публікацій з питань захисту прав інтелектуальної власності, фінансового, корпоративного та договірного права.


Олексій ЯновКомпанія:
Державна служба інтелектуальної власності України

Посада: Перший заступник голови

Має вищу освіту. Правознавець за фахом. 

У 1997 році закінчив Запорізький державний університет (юридичний факультет) і отримав «Диплом спеціаліста з відзнакою (правознавство)», а у 2004 році – Інститут інтелектуальної власності Одеської національної юридичної академії у м. Києві.

Має низку публікацій та є автором таких книг: «Планування територій на місцевому рівні» (Київ, 2008 рік); «Шляхи підвищення ефективності управління земельними ресурсами міст України» (Київ, 2005 рік); «Земельне право України» (Київ, 2006 рік).

Олексій Янов має значний досвід роботи у юридичному полі, наразі спеціалізується на питаннях захисту прав у сфері інтелектуальної власності, зокрема, на захисті авторського права та суміжних прав.

З 2003 року був Генеральним директором юридичної фірми «IP&C Consult», м. Київ, і консультантом Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, здійснюючи правовий аналіз законопроектів з питань сільського господарства, земельних відносин, навколишнього середовища та інтелектуальної власності на предмет їх відповідності вимогам Європейського Союзу та нормам ВТО; має свідоцтво адвоката.

З 2008 по 2010 роки працював на посаді начальника виконавчого органу Дніпровської районної ради у м. Києві.

У вересні 2010 року був призначений заступником голови Державного департаменту інтелектуальної власності.

26 січня 2011 року Указом Президента України № 150/2011 призначений першим заступником Голови Державної служби інтелектуальної власності України.


Тетяна КудрицькаКомпанія:
АО “ЮФ “Василь Кісіль і Партнери”

Посада:
Провідний юрист

Галузі практики: інтелектуальна власність, судовий процес, конкурентне право, інформаційне право.

Пані Кудрицька представляє інтереси клієнтів та консультує їх з питань патентів, торговельних марок, фірмових найменувань, авторського права та суміжних прав, захисту від недобросовісної конкуренції, а також захисту прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет. Окрім того, пані Кудрицька має досвід ведення судових справ щодо спростування недостовірної інформації та захисту честі, гідності і ділової репутації.

Пані Кудрицька також представляє інтереси клієнтів у Державній службі інтелектуальної власності, органах внутрішніх справ та прокуратури.

Суспільна діяльність: Тетяна Кудрицька бере активну участь у заходах Європейської Бізнес Асоціації (Агрохімічний комітет), Американської Торговельної Палати в Україні та Інтернет Асоціації України. Протягом 2008-2009 рр. пані Кудрицька була членом Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.

Освіта: Національний університет “Києво-Могилянська академія” (магістр права, викладач вищої школи); академія ВОІВ (Всесвітня Організація Інтелектуальної Власності) “Основи інтелектуальної власності”.