Доповідачі (2016)

Григорій Шверк

Народний депутат України VIII скликання

З червня 2014 року по жовтень 2015 - займав посаду заступника Голови Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.

З 2001 року до 2013 року був першим віце-президентом «Українського медіа холдингу» (UMH group).

За свою професійну діяльність був членом Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, представником Української асоціації видавців періодичної преси по Києву та Київській області.

Олег Черниш

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Посада: Член Національної ради

Досвід роботи в телерадіопросторі України Олег Черниш набував із 1994 року, працюючи в Об’єднанні недержавних телерадіостанцій України «УНІКА-ТВ» на посадах редактора, директора з питань телевізійних програм, а згодом - директора департаменту з питань програмної політики і планування, директором з питань програмної політики у ТОВ «УНІКА-ТV».

З 1999 по 2006 рік працював у ЗАТ «Новий канал» начальником відділу розвитку, директором із розвитку. Таку саму посаду обіймав упродовж двох років і в ТОВ «Музичне телебачення».

Також Олег Черниш має нетривалий досвід роботи в ТОВ «Українська цифрова мережа».

Останні 8 років був керівником департаменту розвитку мережі мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1».

Валентин Коваль

 

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Посада: Член Національної ради

Працює в медіа з 1985 року. Починав роботу звукорежисером і редактором Головної редакції підготовки радіопрограм Комітету з телебачення і радіо Запорізької обласної ради народних депутатів. У 1993 - 1996 роках працював художнім керівником, арт-директором телекомпанії «Хортиця». Валентин Коваль був автором і журналістом програми «Мелорама», що виходила на телеканалі «Інтер», арт-директором і керівником телевізійних проектів фестивалю «Таврійські ігри». З 2001 року працював над створенням телеканалу «М1», обіймав посаду директора УММК «М1», генерального продюсера телеканалу «М1». Із цього часу також постійно входив до оргкомітету Премії в галузі телебачення «Телетріумф». Із 2006 по 2011 рік очолював Цифровий комітет Індустріального телевізійного комітету. А із 2011 року Валентин Коваль як директор ТОВ «Телеодин» опікувався виробництвом телеканалів «М1» і «М2». Він є лауреатом премії «Телетріумф» 2005 року в номінації «Продюсер». 

Уляна Фещук


Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Посада: Заступник Голови Національної ради

Професійну діяльність розпочала ще під час навчання на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на посаді помічника юрисконсульта ЗАТ «Константа». Працювала консультантом у Господарському суді Київської області, юрисконсультом в ТОВ СП «УДД Компані», консультантом-аналітиком проекту АМР США «Регуляторна реформа в Україні». Понад 10 років віддала роботі в групі компаній UMH Group, пройшовши шлях від юрисконсульта до очільника юридичного департаменту цього медійного холдингу. Обіймала посади президента «ТРК «Золоті ворота», директора ТОВ «ТРК «Киевские ведомости» - телерадіоефір» та понад 7 років директора ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо». Із жовтня 2014 року працювала начальником юридичного управління Національної ради.

Олена Мініч


Міністерство економічного розвитку та торгівлі України 

Посада: Директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності

Олена Мініч має більш ніж 20-річний досвід роботи в телекомунікаційній сфері, займаючи керівні посади в українських та зарубіжних компаніях.

В якості виконавчого директора з послуг компанії EuroTel Prague (зараз Telefonica O2 Czech Republic), мобільного оператора №1 в Чехії, відповідала за розвиток інноваційних продуктів, нових напрямків бізнесу та технологій.

На посаді віце-президента Siemens PLC у Великобританії керувала напрямком продажів мобільних телефонів. Займала посаду Генерального директора виробника мобільного контенту Fontel і заснувала нові бізнес-напрямки зі стратегічного консалтингу в AVANTEL Group.

З вересня 2006 по січень 2008 працювала в Utel (філія Укртелекому) в якості комерційного директора, де відповідала за маркетингову стратегію, розробку нових продуктів, продажі та обслуговування клієнтів. Керувала пере-запуском бренда «Utel» для нової мобільної технології 3G UMTS на український ринок.

З 2010 по 2014 рр. працювала Генеральним директором ТОВ «Українські новітні технології», ТМ FreshTel. Запровадила нову бізнес-модель компанії протягом одного року. Ефективність такої моделі була підтверджена економічними і фінансовими результатами. З 2013 по 2015 рр. обіймала посаду Президента міжнародної бізнес організації, Київський Чаптер Young President Organization.

З червня 2015 – Директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Ірина Стройко

 

Компанія: Телерадіокомпанія "Студія "1+1" у формі ТОВ, ТОВ "Молодість Дистриб’юшн"

Посада: Головний юрисконсульт ТРК "Студія "1+1" у формі ТОВ, Директор ТОВ "Молодість Дистриб’юшн". Голова Комітету з питань ЗМІ та рекламного права Асоціації правників України

Спеціалізація:

Інтелектуальна власність, медіа-право, шоу-бізнес і телекомунікації; цивільне право і господарське право.

Освіта і наукова діяльність:

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, юридичний факультет (2003), магістр права (диплом з відзнакою), магістерська програма: „Правове регулювання економіки”.

Громадська діяльність:

З 2005 року член Асоціації правників України;

З 2010 року Голова Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України;

З 2008 року член Асоціації адвокатів України;

Член Юридичного комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Член Цифрового комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Автор багатьох статей і коментарів на тему авторського права і суміжних прав, комерційної таємниці, проблемних аспектів правового регулювання у сферах телебачення і телекомунікацій.

Володимир Котенко

 

Компанія: Ernst & Young

Посада: партнер, керівник відділу оподаткування та юридичних послуг EY в Україні. 

Володимир має більш ніж 20-річний досвід роботи у сфері оподаткування (з 1995 – у Arthur Andersen, далі – Ernst & Young). З 2005 року – голова Податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації. Закінчив Київський Національний Університет. Автор багатьох публікацій з питань оподаткування. 

Юлія Семеній

 

Компанія: Астерс

Посада: Партнер

Юлія спеціалізується на праві інтелектуальної власності, зокрема авторському праві та праві промислової власності, захисті від недобросовісної конкуренції, медіа-праві та представництві в судах.

Визнання:

визнана одним із провідних фахівців з торгових марок

World Trademark Review 1000 2015

рекомендований юрист у сфері інтелектуальної власності

Best Lawyers 2015

визнана одним із провідних юристів-практиків у сфері інтелектуальної власності

Chambers Europe 2015

один з провідних юристів у сфері інтелектуальної власності та медіа
Ukrainian Law Firms 2015. A Handbook for Foreign Clients
входить до переліку 100 провідних юристів України
Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України 2013
провідний юрист з інтелектуальної власності
The Legal 500 2012
рекомендований юрист у сфері інтелектуальної власності
PLC Which Lawyer? 2011
кращий юрист з інтелектуальної власності
Юридична премія 2010 
Асоціація адвокатів України
Всеукраїнська асоціація патентних повірених
представництво ряду великих міжнародних компаній FMCG-сектору в судах у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема в справах з протидії випуску та поширенню імітацій відомих товарів;
консультування та супровід діяльності клієнтів у сфері кіно- і телевиробництва з питань захисту прав інтелектуальної власності та договірних питань у зв'язку з створенням та ліцензуванням контенту;
консультування відомого автовиробника з питань захисту прав на торговельні марки та боротьби з кіберсквоттінгом;
представництво низки великих міжнародних компаній з питань реєстрації, ліцензування та передачі прав на торговельні марки перед Державною службою інтелектуальної власності.

Членство в організаціях:

Асоціація правників України

Досвід:

представництво провідного виробника програмного забезпечення з питань інтелектуальної власності, пов'язаних з розробкою та ліцензуванням програмних продуктів, а також з наданням послуг і реалізацією комплексних проектів у сфері IT;

Олена Бебес


 

Компанія: Star Media

Посада: Начальник юридичного відділу

Спеціалізація: Авторське право

Освіта:

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка в 1998 році, магістр права

Стаж роботи в кіно- і медіабізнесі: 15 років

Олена Бебес більше 9 років очолює роботу юридичного відділу компанії "Star Media". Має великий практичний досвід в юридичному супроводі кіно- і телевиробництва, концертної діяльності, реклами. Працювала у приватній правничій практиці, а також викладала правові дисципліни в Національному лінгвістичному університеті.

Досвід супроводу в судах податкових та трудових спорів, а також спорів з питань використання об'єктів авторського права.

Входить до складу робочої групи при Держкіно з питань розробки законопроектів у сфері кінематографії, учасник робочої групи ініціативи "КіноКраїна" з питань розробки законопроектів, що регулюють діяльність індустрії.

Євгенія Дербал


Компанія: FILM.UA Group 

Посада: Юридичний радник 

Компанія: Адвокатська контора «Коннов і Созановський» 

Посада: Партнер

Протягом більше семи років Євгенія Дербал формувала і керувала податковою практикою Адвокатської контори «Коннов і Созановський». Крім консультування клієнтів з податкових питань, Євгенія займалася податковим плануванням, супроводом податкових суперечок, угодами в сфері M & A, корпоративними реструктуризаціями і медіа правом.

Накопичений в адвокатській конторі досвід роботи максимально реалізовується Євгенією після переходу в 2011 році на роботу в групу компаній ФІЛЬМ Ю ЕЙ. Основним завданням Євгенії є координація всіх юридичних питань групи, супровід ко-продакшн проектів, робота з інвесторами.

Євгенія Дербал є членом Асоціації правників України та Асоціації адвокатів України, а також членом Міжнародної Податкової Асоціації (IFA) і Мережевої асоціації Tax Planet, бере активну участь в роботі профільних і громадських організацій, таких як Європейська бізнес асоціація, Американська торгово-промислова палата.

Євгенія є членом Громадської ради при Державному агентстві з питань кіно, а також представником ФІЛЬМ Ю ЕЙ в Асоціації «Кіно-асоціація України», в рамках цієї роботи Євгенія бере активну участь в розробці законодавства в сфері кіновиробництва.

Часто виступає доповідачем на медійних заходах, таких як Kiev Media Week та Конференція «Медіаправо», організованих ІТК. Деякі публікації Євгенії можна знайти на сайті АК «Коннов і Созановський». 

Юрій Крайняк

Компанія: Jurimex

Посада: керуючий партнер і керівник практики медіа права

Юрій Крайняк, керуючий партнер і керівник практики медіа права юридичної фірми Jurimex, автор ряду прийнятих і розглянутих законопроектів про реформу кінематографії, телебачення, радіомовлення та права інтелектуальної власності, викладач кафедри Інтелектуальної власності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член робочих груп з розробки законодавства у сфері інтелектуальної власності, телекомунікацій, кінематографії при цілому ряді державних органів. Провідні українські та міжнародні рейтинги неодноразово визнавали Юрія одним з кращих юристів України в сферах інтелектуальної власності, ТМТ і практики вирішення спорів. У 2014 році ЮФ Jurimex була удостоєна Юридичної премією як краща юридична фірма України у сфері медіа та телекомунікацій (нагорода, заснована тижневиком «Юридична практика»).Юрій має досвід судового представництва інтересів медіа-компаній в спорах проти державних регуляторних органів у сфері телебачення і радіомовлення, телекомунікацій, Державної служби інтелектуальної власності та багатьох інших. Також Юрій консультує з питань застосування законодавства українські та міжнародні продакшн- і постпродакшн студії, мовні організації, супутникові платформи, Інтернет-мовників та багатьох інших.

Анатолій Максимчук


 

Компанія: StarLightMedia

Посада: Заступник Генерального директора

У 2002 році закінчив факультет права національного технічного університету України «Київський Політехнічний Інститут».

У 2010 році навчався в «Українській школі політичних студій»;

у 2010 році навчався  у «Літньому університеті демократії» при Раді Європи; 

З 2001 по 2003 роки працював юристом в групі компаній «ХХІ століття».

З 2003 по 2004 роки - директор юридичного департаменту ЗАТ «Квадрат-Україна».

З 2004 року по 2010 роки -  директор юридичного департаменту ЗАТ «ММЦ – СТБ»(Телеканал СТБ).

з 2010 року   – заступник голови правління ЗАТ (ПрАТ) «ММЦ – СТБ» (Телеканал СТБ).

з 2015 року – директор з правових та регуляторних питань медіа групи StarLightMedia.

з 2016 року - Заступник Генерального директора групи StarLightMedia

Член громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення;

Член Національної асоціації адвокатів України;

Член громадської ради при Державному агентстві з питань кіно; Один з кураторів проекту #Кінокраїна;

Олександр Мамуня

Компанія: AEQUO

Посада: Партнер

Олександр Мамуня – адвокат і патентний повірений. З 2003 року практикує в таких напрямках, як інтелектуальна власність (патенти, торговельні марки, комерційні найменування, авторське право та суміжні права, доменні імена) та вирішення спорів.

Досвід пана Мамуні включає ведення судових справ і врегулювання в позасудовому порядку спорів щодо ряду патентів, відомих знаків для товарів і послуг і комерційних найменувань багатьох великих українських, а також міжнародних компаній.

Пан Мамуня також плідно співпрацює з Державною службою інтелектуальної власності України, працюючи над удосконаленням механізмів захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Олександр брав участь у розробці та вдосконаленні ряду нормативних актів у аспектах, що регулюють відносини в галузі інтелектуальної власності в Україні.

Членство в асоціаціях:

Асоціація виробників інноваційних ліків

Асоціація правників України (член ради Комітету з інтелектуальної власності)

Всеукраїнська асоціація патентних повірених (зареєстрований в якості патентного повіреного з 2010 р.)

Громадська рада при Державній службі інтелектуальної власності України

Європейська бізнес асоціація (радник комітету з інтелектуальної власності)

Інтернет асоціація України (ІнАУ)

Київська обласна колегія адвокатів

Міжнародна асоціація власників торгових марок (INTA)

Міжнародна асоціація з охорони інтелектуальної власності (AIPPI)

Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association)

Українська асоціація власників товарних знаків (UTA) (Член Правління)

Український клуб аграрного бізнесу (юридичний радник комітету з питань захисту врожаю і насіння)

Визнання:

Олександра Мамуню регулярно рекомендують шановані міжнародні та національні рейтинги, такі як Best Lawyers, Chambers Europe, Legal 500, World Trademark Review 1000, World Intellectual Property Review (WIPR), WIPR Leaders, ТОП-100 найкращих юристів України. Вибір клієнта тощо.

Освіта:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, магістр права, Київ, 2004

Академія Всесвітньої організації інтелектуальної власності, загальний курс з інтелектуальної власності, 2005

Державний інститут інтелектуальної власності, магістр права інтелектуальної власності, Київ, 2009

Володіння мовами:

Українська, англійська, російська

Ігорь Коваль

Компанія: Індустріальний Телевізійний Комітет

Посада: Директор

Фаховий юрист, працює в ІТК з 2009 року, протягом тривалого часу займається вивченням та створенням законодавчих ініціатив, що необхідні для ефективного функціонування галузі.

Член Громадських рад при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Державній службі інтелектуальної власності України та Антимонопольному комітеті України.

Індустріальний Телевізійний Комітет - це професійне об'єднання провідних телеканалів, медійних агентств та рекламодавців, яке представляє інтереси телевізійної галузі України та піклується про захист своїх членів.

Сергій Зленко

Компанія: Компанія "Кінотеатр "Boomer"

Посада: Директор

Має дві вищі освіти: юридична з відзнакою (Києво-Могилянська академія), друга – магістр з управління інтелектуальною власністю.

У Сергія 9 років стажу роботи в галузі права інтелектуальної власнісності зі спеціалізацією у кіно- та телевиробництві. Розпочинав свою кар’єру юрисконсультом кінотеатру «Жовтень». В подальшому працював юристом «Одеської кіностудії», «Нової студії», мережі кінотеатрів «Лініякіно».

З 2010 року по 2015 рік працював юрисконсультом групи «1+1 медіа».

З 2011 року управляє мережею кінотеатрів.

Брав участь у робочих групах з розробки нормативних актів щодо кінематографії (зокрема і щодо податкових пільг). Супроводжував зйомки понад сорока кіно- і телевізійних фільмів та понад ста телепередач.

Дмитро Гадомський

Компанія: Axon Partners 

Посада: CEO, адвокат

Життя до Axon Partners:

Deloitte, Arzinger, Juscutum, НаУКМА

TEDx спікер, викладач НаУКМА, голова юридичного комітету Львівського IT кластеру, співкерівник ІТ-комітету Асоціації правників України. У 5-ці кращих юристів України в сфері ІТ за версією Ukrainian Law Firms 2014, 2015, 2016. Входить до ТОП-100 кращих юристів України 2014/2015: Вибір клієнта. Відзначений Legal 500 2016 як юрист наступного покоління в IP.

Кіноман, любитель слухати джаз, їсти після 6 вечора та грати в футбол. 

Олена Андрієнко

Компанія: ЗАТ «ММС Ком’юнікейшнз Україна» (Publicis Groupe Ukraine) 

Посада: Головний юрисконсульт/Керівник юридичного відділу

Закінчила КНУ імені Тараса Шевченка (юридичний факультет; факультет соціології та психології); к.псих.н.

Кар’єру за юридичною спеціальністю розпочала у 1997 році в ЮФ «Проксен».

З 2002 року працює в Publicis Groupe Ukraine.

Спеціалізується на питаннях реклами, медіа-права, права інтелектуальної власності, корпоративного права.

Бере активну участь в роботі юридичних комітетів галузевих асоціацій, зокрема, ІТК, Індустріальний комітет зовнішньої реклами, тощо. 

Олена Вардамацька


Компанія: Wolf Theiss

Посада: Юрист, Керівник ІР/ІТ практики

Олена Вардамацька очолює практику ІВ/ІТ юридичної фірми "Вольф Тайс".

Понад 11 років Олена працює в сфері права інтелектуальної власності та інформаційних технологій, корпоративного, договірного, трудового права та вирішення спорів. Вона консультує клієнтів з юридичних питань в сфері новітніх технологій, електронної комерції, програмного забезпечення, телебачення та телекомунікацій, реклами.

Олена активно виступає на заходах Харківського та Одеського ІТ кластерів, ІСТ Комітету АПУ та студентської організації ELSA.

Співкерівник ІСТ Комітету Асоціації правників України, Голова Робочої групи ЕВА з питань АТО

Визнання:

Завдяки зусиллям команди юристів, яку очолює Олена, протягом останніх 3 років практика інтелектуальної власності "Вольф Тайс" відзначена міжнародним юридичним рейтингом Legal 500.

У 2014 та 2015 роках вона була відмічена видавництвом "Юридична практика" одним з кращих юристів у сфері ІТ та комунікацій.

Освіта:

Отримала ступінь

Магістра в сфері інтелектуальної власності в Університеті м. Нант (Франція, 2004 р.) та

Магістра з  права Європейського Співтовариства в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка (Україна, 2003 р.).

Раніше Олена працювала головним юрисконсультом в ТОВ "ДТЕК", юристом в юридичній фірмі Бі. Сі. Томс енд Ко та юрисконсультом на телевізійному каналі "Тоніс".