Доповідачі (2015)

Назар Поливка


Компанія: АО “Юскутум”

Посада: Старший юрист практики IT і медіа права

Назар Поливка, старший юрист практики IT і медіа права АО “Юскутум”, юрист з більш ніж п'ятирічним досвідом роботи в найкращих юридичних фірмах України.

В той самий час він джазовий музикант і керівник івент-агентства. Відмінною рисою його як спеціаліста є глибоке практичне розуміння багатьох процесів медіа індустрії зсередини. На даний момент основний інтерес лежить в області авторського права і суміжних прав, а також колективного управління правами.

Серед клієнтів “Юскутум” Ciklum, Inline Group, Innovecs, Jelastic, Miratech, Camo-IT, WannaBiz, Global Technology Foundation 

                            

Ірина Стройко

 

Компанія: "Телерадіокомпанія "Студія "1+1" у формі ТОВ, ТОВ "Молодість Дистриб’юшн"

Посада: Головний юрисконсульт ТРК "Студія "1+1" у формі ТОВ, Директор ТОВ "Молодість Дистриб’юшн". Голова Комітету з питань ЗМІ та рекламного права Асоціації правників України

Спеціалізація:

Інтелектуальна власність, медіа-право, шоу-бізнес і телекомунікації; цивільне право і господарське право.

Освіта і наукова діяльність:

Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, юридичний факультет (2003), магістр права (диплом з відзнакою), магістерська програма: „Правове регулювання економіки”.

Громадська діяльність:

З 2005 року член Асоціації правників України;

З 2010 року Голова Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України;

З 2008 року член Асоціації адвокатів України;

Член Юридичного комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Член Цифрового комітету Індустріального Телевізійного Комітету;

Автор багатьох статей і коментарів на тему авторського права і суміжних прав, комерційної таємниці, проблемних аспектів правового регулювання у сферах телебачення і телекомунікацій.

Юлія Семеній  


Компанія: Астерс

Посада: Партнер

Юлія спеціалізується на праві інтелектуальної власності, зокрема авторському праві та праві промислової власності, захисті від недобросовісної конкуренції, медіа-праві та представництві в судах.

Визнання:

 

визнана одним із провідних фахівців з торгових марок
World Trademark Review 1000 2015
рекомендований юрист у сфері інтелектуальної власності
Best Lawyers 2015
визнана одним із провідних юристів-практиків у сфері інтелектуальної власності
Chambers Europe 2015
один з провідних юристів у сфері інтелектуальної власності та медіа
Ukrainian Law Firms 2015. A Handbook for Foreign Clients
входить до переліку 100 провідних юристів України
Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України 2013
провідний юрист з інтелектуальної власності
The Legal 500 2012
рекомендований юрист у сфері інтелектуальної власності
PLC Which Lawyer? 2011
кращий юрист з інтелектуальної власності
Юридична премія 2010 

 

Членство в організаціях:

Асоціація правників України
Асоціація адвокатів України
Всеукраїнська асоціація патентних повірених

Досвід:

представництво провідного виробника програмного забезпечення з питань інтелектуальної власності, пов'язаних з розробкою та ліцензуванням програмних продуктів, а також з наданням послуг і реалізацією комплексних проектів у сфері IT;
представництво ряду великих міжнародних компаній FMCG-сектору в судах у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема в справах з протидії випуску та поширенню імітацій відомих товарів;
консультування та супровід діяльності клієнтів у сфері кіно- і телевиробництва з питань захисту прав інтелектуальної власності та договірних питань у зв'язку з створенням та ліцензуванням контенту;
консультування відомого автовиробника з питань захисту прав на торговельні марки та боротьби з кіберсквоттінгом;
представництво низки великих міжнародних компаній з питань реєстрації, ліцензування та передачі прав на торговельні марки перед Державною службою інтелектуальної власності.

Денис Бугай

 

Компанія: ВГО "Асоціація правників України", ЮК "VB PARTNERS", Член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

Посада:  Президент, Адвокат/ партнер

Освіта:

- Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, Харків (2001);
- Укр. школа політичних студій ( в мережі шкіл, створених директором Ради Європи), Київ (2009);
- Sammer University for Democracy of the Schools of Political Studies of the Council of Europe, Страсбург (2009)

Громадська діяльність:

Обраний у травні 2015 р. на другий строк Президентом Асоціації правників України (АПУ), яка є наймасштабнішою юридичною спільнотою з більш ніж 5000 членами з усіх регіонів України. Протягом останніх 9 років працював у виборчій комісії Асоціації, Раді Комітету з корпоративного права, був членом Ради відділення у м. Києві.

Поточні проекти:

- розробка пропозицій до проекту Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
- розробка концепції реформування судової системи;
- розробка пропозиції по удосконаленню діючого КПК;
- проект притягнення до відповідальності судів, які порушували права людини під час масових протестів, повя'заних із Євромайданом.

Особисто є членом робочої групи з реформування адвокатури при Раді з питань судової реформи при Президентові України.

Засновник щорічного стипендіального конкурсу наукових і публіцистичних робіт з державного управління для студентів- юристів. Конкурс проводиться з метою професійного розвитку молоді та заохочення їх до здійснення досліджень у праві.

Професійна діяльність

Адвокат, партнер ЮК "VB PARTNERS". Спеціалізація: корпоративне та медіа право, M&A, White Collar Crime, GR.

Досвід роботи:

- центральний апарат НБУ;
- інвестиційна компанія з іноземним капіталом;
- наглядова рада UMH Group - одної з 15 найбільших медіа- компаній на пострадянському просторі ("Forbes", "Футбол", "Кореспондент", "Vogue" та ін.)

Визнання та досягнення:

- за результатами рейтингового дослідження "Ukrainian Law Firms 2015 A Handbook for Foreign Clients" відзначений серед провідних фахівців України в сфері кримінального та корпоративного права;
- за версією міжнародного видання "Best Lawyers" визнаний одним з кращих фахівців України у кримінальному праві в 2013- 2015 рр. та в корпоративному праві у 2015 р.;
- за результатами професійного дослідження, проведеного виданням "Юридична газета", увійшов до ТОП- 100 найкращих юристів України в 2015 р.;
- за версією авторитетного фахового видання "Юридична практика" визнаний одним з 10 найбільш діяльних юристів України в 2013 та 2014 рр.;
- входить в ТОП 10 провідних юристів України з медіа права, а також в ТОП 20 провідних юристів з корпоративного права за результатами дослідження "50 провідних юридичних фірм України", що проводиться газетами "Комерсант- Україна" та "Юридична практика".

 

Олена Бебес


Компанія: "Star Media"

Посада: Начальник юридичного відділу

Спеціалізація: Авторське право

Освіта:

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка в 1998 році, магістр права

Стаж роботи в кіно- і медіабізнесі: 15 років

Олена Бебес більше 9 років очолює роботу юридичного відділу компанії "Star Media". Має великий практичний досвід в юридичному супроводі кіно- і телевиробництва, концертної діяльності, реклами. Працювала у приватній правничій практиці, а також викладала правові дисципліни в Національному лінгвістичному університеті.

Досвід супроводу в судах податкових та трудових спорів, а також спорів з питань використання об'єктів авторського права.

Входить до складу робочої групи при Держкіно з питань розробки законопроектів у сфері кінематографії, учасник робочої групи ініціативи "КіноКраїна" з питань розробки законопроектів, що регулюють діяльність індустрії.

Уляна Фещук 

"Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення"

Посада: Заступник голови Національної ради

Освіта:

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Професійну діяльність розпочала ще під час навчання на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на посаді помічника юрисконсульта ЗАТ «Константа». Працювала консультантом у Господарському суді Київської області, юрисконсультом в ТОВ СП «УДД Компані», консультантом-аналітиком проекту АМР США «Регуляторна реформа в Україні». Понад 10 років віддала роботі в групі компаній UMH Group, пройшовши шлях від юрисконсульта до очільника юридичного департаменту цього медійного холдингу. Обіймала посади президента «ТРК «Золоті ворота», директора ТОВ «ТРК «Киевские ведомости» - телерадіоефір» та понад 7 років директора ТОВ «ТРК «НБМ-Радіо». Із жовтня 2014 року працювала начальником юридичного управління Національної ради.

 

Пилип Іллєнко 

"Державне агентство України з питань кіно"

Посада: Голова

Освіта:

У 1999 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім. Т.Г. Шевченка і отримав кваліфікацію магістра міжнародного права, перекладача з англійської мови та кваліфікацію бакалавра за напрямом підготовки «Міжнародні відносини».

Професійна діяльність:

Першу роботу за фахом почав у 1999-2000 роках в департаменті міжнародного права Міністерства юстиції України. З серпня 2000 по листопад 2002 працював старшим науковим консультантом, а потім і головним науковим консультантом відділу гуманітарних та міжнародних питань, гармонізації законодавства з країнам ЄС та захисту прав людини Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.

З листопада 2002 року по вересень 2004 обіймав посаду юрисконсульта, а потім провідного юрисконсульта відділу правового забезпечення Дирекції правового забезпечення та договірної роботи Українські-американсько-голландсько-німецького закритого акціонерного товариства «Утел». З вересня 2004 року по липень 2005 року працював провідним юрисконсультом юридичного відділу Дочірнього підприємства «Утел» ВАТ «Укртелеком».

З березня 2006 року по березень 2008 року працював директором ТОВ «Юридична компанія« Іллєнко та Сизов ». З квітня 2008 року по липень 2014 був директором ТОВ «Іллєнко Фільм».

З 2010 по серпень 2014 року - депутат міської ради м. Українка Обухівського району Київської області.

З лютого 2012 року по серпень 2014 року - Голова Громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно. З 2013 року є членом Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності.

Євгенія Дербал

 

Компанія: "FILM.UA Group"

Посада: юридичний радник

 Спеціалізація: Банківське, фінансове і авторське право, інвестиції/ринок капіталу, податкове право, нерухомість та земельне право, злиття та поглинання, M&A.

 Стаж роботи в медіа: 10 років

Обранні роботодавці:

2003 – тепер. Адвокатська контора «Коннов і Созановський», Партнер.

2011 – тепер. FILM.UA Group, Юридичний Радник.

Основні професійні досягнення:

Євгенія Дербал оперує величезним багажем знань, придбаним за роки власної практики, завдяки чому великі компанії доручають їй не лише ведення спорів з контролюючими органами, але і розробку схем оптимізації оподаткування поряд з іншими питаннями ефективного податкового планування.

Протягом більше семи років Євгенія Дербал формувала і керувала податковою практикою в адвокатській конторі «Коннов і Созановський». Крім консультування клієнтів з податкових питань, Євгенія займалася податковим плануванням, супроводом податкових спорів, угодами в сфері M&A, корпоративною реструктуризацією та медіа правом. Клієнтами Євгенії Дербал були найбільші корпорації, серед яких:

 - Холдинг «Агро-Союз», який Євгенія консультувала щодо створення ефективної корпоративної структури та щодо корпоративної реструктуризації групи українських компаній, реалізації цієї структури на основі корпоративних та податкових аспектів; Євгенія також брала участь в залученні 40 млн. дол. в холдинг від Horizon Capital;

- Група «Телемонт», яку Євгенія консультувала щодо корпоративної і податкової реструктуризації, а також брала участь в залученні фінансування від іноземного інвестора;

- Група компаній «ARSH», діяльність якої Євгенія супроводжувала в питаннях корпоративної реструктуризації , а також в питанні складання документів за угодою по залученню групи міжнародних інвесторів і передачі об'єктів інтелектуальної власності в спільній компанії;

- Група компаній «Star Media», яку Євгенія супроводжувала у корпоративній та податковій реструктуризації, брала участь в плануванні та реалізації угоди з придбання контрольного пакету акцій українського та російського виробництва ТВ и кіновиробництва компаній.

 Євгенія Дербал є членом Асоціації юристів України і Асоціації адвокатів України, Міжнародної Податкової асоціації (IFA) та Мережевої асоціації Tax Planet, бере активну участь в роботі профільних та громадських організацій, таких як Європейська бізнес асоціація, Американська торгово-промислова палата.

 Євгенія є членом Громадської ради при Державному агентстві з питань кіно, а також представником FILM.UA Group в Асоціації «Кіно-асоціація України», в рамках цієї діяльності Євгенія бере активну участь в розробці законодавства в сфері кіновиробництва.

Юрій Крайняк

Компанія: ЮФ "Jurimex"

Посада: керуючий партнер і керівник практики медіа права

Юрій Крайняк, керуючий партнер і керівник практики медіа права юридичної фірми Jurimex, автор ряду прийнятих і розглянутих законопроектів про реформу кінематографії, телебачення, радіомовлення та права інтелектуальної власності, викладач кафедри Інтелектуальної власності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член робочих груп з розробки законодавства у сфері інтелектуальної власності, телекомунікацій, кінематографії при цілому ряді державних органів. Провідні українські та міжнародні рейтинги неодноразово визнавали Юрія одним з кращих юристів України в сферах інтелектуальної власності, ТМТ і практики вирішення спорів. У 2014 році ЮФ Jurimex була удостоєна Юридичної премією як краща юридична фірма України у сфері медіа та телекомунікацій (нагорода, заснована тижневиком «Юридична практика»).
Юрій має досвід судового представництва інтересів медіа-компаній в спорах проти державних регуляторних органів у сфері телебачення і радіомовлення, телекомунікацій, Державної служби інтелектуальної власності та багатьох інших. Також Юрій консультує з питань застосування законодавства українські та міжнародні продакшн- і постпродакшн студії, мовні організації, супутникові платформи, Інтернет-мовників та багатьох інших.

Юрій Крайняк, керуючий партнер і керівник практики медіа права юридичної фірми Jurimex, автор ряду прийнятих і розглянутих законопроектів про реформу кінематографії, телебачення, радіомовлення та права інтелектуальної власності, викладач кафедри Інтелектуальної власності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член робочих груп з розробки законодавства у сфері інтелектуальної власності, телекомунікацій, кінематографії при цілому ряді державних органів. Провідні українські та міжнародні рейтинги неодноразово визнавали Юрія одним з кращих юристів України в сферах інтелектуальної власності, ТМТ і практики вирішення спорів. У 2014 році ЮФ Jurimex була удостоєна Юридичної премією як краща юридична фірма України у сфері медіа та телекомунікацій (нагорода, заснована тижневиком «Юридична практика»).

Юрій має досвід судового представництва інтересів медіа-компаній в спорах проти державних регуляторних органів у сфері телебачення і радіомовлення, телекомунікацій, Державної служби інтелектуальної власності та багатьох інших. Також Юрій консультує з питань застосування законодавства українські та міжнародні продакшн- і постпродакшн студії, мовні організації, супутникові платформи, Інтернет-мовників та багатьох інших.

Анатолій Максимчук

Компанія: StarLightMedia

Посада: Директор з правових та регуляторних питань 

 У 2002 році закінчив факультет права національного технічного університету України «Київський Політехнічний Інститут».

У 2010 році навчався в «Українській школі політичних студій»;
у 2010 році навчався  у «Літньому університеті демократії» при Раді Європи;
 

З 2001 по 2003 роки працював юристом в групі компаній «ХХІ століття».

З 2003 по 2004 роки - директор юридичного департаменту ЗАТ «Квадрат-Україна».

З 2004 року по 2010 роки -  директор юридичного департаменту ЗАТ «ММЦ – СТБ» (Телеканал СТБ).

з 2010 року   – заступник голови правління ЗАТ (ПрАТ) «ММЦ – СТБ» (Телеканал СТБ).

з 2015 року – директор з правових та регуляторних питань медіа групи StarLightMedia.

Член громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення;

Член громадської ради при Державному агентстві з питань кіно;
Член Національної асоціації адвокатів України;
Один з кураторів проекту #Кінокраїна;

Аліна Плющ

Компанія: ЮФ "Sayenko Kharenko"

Посада: Радник

Пані Плющ спеціалізується у сфері корпоративного права, злитті і поглинані, управлінні приватним капіталом. Аліна має більш ніж п'ятнадцятирічний досвід юридичної практики і консультує клієнтів з широкого кола питань, включаючи корпоративні реструктуризації, створення спільних підприємств, продаж цінних паперів та активів, здійснення приватного розміщення акцій, підготовку компаній до виходу на міжнародні ринки капіталу, установі трастових структур та інше. Аліна Плющ рекомендована в сфері злитті і поглинань міжнародним рейтингом Best Lawyers International 2015 і входить до списку кращих юристів у сфері управління приватним капіталом за версією незалежного довідника Who's Who Legal: Private Client 2015. Аліна має багатий досвід роботи у провідних юридичних фірмах України та Великобританії. Також Аліна є практикуючим українським адвокатом (з 2003 року) і включена в програму допуску до членства в Королівському юридичному суспільстві Англії та Уельсу. Освіту Пані Плющ отримала Graduate Diploma in Law і Postgraduate Diploma in Legal Practice в ВРР Law School (Лондон), а також диплом з відзнакою в Академії адвокатури України. 

Ігор Коваль

Компанія: Індустріальний Телевізійний Комітет

Посада: Директор

 Фаховий юрист, працює в ІТК з 2009 року, протягом тривалого часу займається вивченням та створенням законодавчих ініціатив, що необхідні для ефективного функціонування галузі.

Член Громадських рад при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Державній службі інтелектуальної власності України та Антимонопольному комітеті України.

 Індустріальний Телевізійний Комітет - це професійне об'єднання провідних телеканалів, медійних агентств та рекламодавців, яке представляє інтереси телевізійної галузі України та піклується про захист своїх членів.

Алла Бронішевська

  

Компанія: Atlantic group

Посада: Віце-президент, Член ради директорів та Головний Радник

 Віце-президент, Член ради директорів та Головний Радник комунікаційного холдингу Atlantic Group (холдинг об’єднує 23 компанії, які діють в сфері реклами, маркетингу, медіа, Інтернету, digital, видавничої діяльності та зовнішньої реклами. 560 працівників).

Юрист з 19 річним досвідом роботи, понад 15 років в сфері реклами та медіа. Має диплом MBA при Києво-Могилянській бізнес школі та Kellogg School of Management (Єванстон,США).

Член EBA, ACC, Міжнародної податкової асоціації та Києво-Могилянської Бізнес Школи.  

Марія Баранович

Компанія: Адвокатське об'єднання "Аrzinger"

Посада: юрист, адвокат

Спеціалізація:

Харчова промисловість; охорона здоров’я та фармацевтика; роздрібна торгівля; реклама, промоція, маркетинг; антимонопольне і конкурентне право; договірне право; право ЄС і міжнародна торгівля

 Досвід роботи: понад 8 років на посаді юриста (в тому числі в міжнародних юридичних, консалтингових компаніях, а також у компанії-виробнику харчових продуктів)

Освіта:

- Київський міжнародний університет, магістр міжнародного приватного права, кваліфікація – юрист-міжнародник, перекладач англійської та арабської мов (диплом з відзнакою)

- Національна академія внутрішніх справ, магістр права (диплом з відзнакою), спеціальність цивільно-правова

Громадська діяльність:

-                  Експерт Комітету з питань харчової промисловості Американської торгівельної палати України (ACC);

-                  Експерт Харчового комітету Європейської Бізнес Асоціації (EBA);

-                  Експерт, член низки робочих груп, створених при органах державної влади:

 • робочих груп при Міністерстві аграрної політики і продовольства України (з питань визначення механізмів регуляторної політики на ринку молока України та гармонізації українського законодавства із законодавством ЄС, в тому числі з питань, пов'язаних з безпечністю харчових продуктів, кормів, а також ідентифікацією та реєстрацією тварин),
 • робочої групи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (з питань доопрацювання законопроекту про внутрішню торгівлю);

 - Автор понад 40 публікацій (в тому числі з питань правового регулювання харчової промисловості, фармацевтики, упаковки та відходів, а також реклами, маркування товарів та недобросовісної конкуренції)

  Нагороди:

 - 26.09.2014 – нагороджена Міністром аграрної політики та продовольства України за внесок у розвиток аграрного законодавства України та його гармонізацію із законодавством ЄС (якучасник робочої групи з визначення механізмів регуляторної політики на ринку молока України)

 

Сергій Зленко

  

Компанія: 1+1
Посада: Юрисконсульт

Має дві вищі освіти: юридична з відзнакою (Києво-Могилянська академія), друга — магістр з управління інтелектуальною власністю.

У Сергія 8 років стажу роботи в галузі права інтелектуальної власнісності зі спеціалізацією у кіно- та телевиробництві.
Розпочинав свою кар’єру юрисконсультом кінотеатру «Жовтень». В подальшому працював юристом «Одеської кіностудії», «Нової студії», мережі кінотеатрів «Лінія кіно».

З 2010 року працює юрисконсультом групи 1+1 медіа.

Брав участь у робочих групах з розробки нормативних актів щодо кінематографії (зокрема і щодо податкових пільг). Супроводжував зйомки понад сорока кіно- і телевізійних фільмів та понад ста телепередач.

Бабич АннаПартнер, AEQUO

 Досвід:

За оцінками експертів Анна вважається одним із провідних юристів у галузі телекомунікацій, медіа та технологій (ТМТ). Її досвід включає в себе супроводження ряду найбільш складних і тривалих угод з високою вартістю в нещодавній історії України у сфері ТМТ, а також комплексні консультації щодо нормативно-правового регулювання та захисту даних.

 Практики: Злиття та поглинання, Корпоративне та господарське право, Праця та зайнятість, Ринки капіталу

Індустрії: Телекомунікації, медіа та технології, Інвестиційні фонди, Енергетика та природні ресурси, Споживчі товари та торгівля

 Освіта:

 • Національний університет «Києво-Могилянська академія», магістр, Київ, 2005

 • Law School, BPP University, Graduate Diploma in Law, Лондон, Великобританія, 2012

 • Law School, BPP University, Legal Practice Course, Лондон, Великобританія, 2014

Професійне членство:

 • Внесена до реєстру Органу, що регулює діяльність адвокатів у Великобританії

 • Асоціація правників України (АПУ)

 • Київська міська колегія адвокатів (з 2006 року)

 • Міжнародна асоціація юристів (International Bar Association)

   

  Рекомендації:

 • Престижний міжнародний довідник Best Lawyers 2013-2015 включив Анну Бабич до переліку провідних юристів України з корпоративного права.

 • Міжнародні авторитетні довідники Chambers Global і Chambers Europe 2013-2015 рекомендують Анну Бабич у сфері корпоративного права та M&A як «дуже розумного і наполегливого адвоката».

 • IFLR 1000 включив Анну до переліку провідних українських експертів у сфері злиттів та поглинань у 2014-2015 рр.

 • Legal 500 2014-2015 відзначає професійні досягнення Анни в практиці корпоративного права/злиттів та поглинань і рекомеендує її як «виняткового фахівця» з «неперевершеним досвідом у сфері транскордонних злиттів та поглинань».

 • Who's Who Legal 2013 називає Анну Бабич одним із провідних українських експертів у галузі корпоративного управління.

 • Видання The Ukrainian Law Firms 2012-2015. A Handbook for Foreign Clients згадує Анну Бабич як одного з найкращих юристів України у сфері цінних паперів і ринків капіталу, корпоративного права, злиттів і поглинань, а також у галузях медіа і розваг.

 • У 2012 році тижневик KyivPost включив Анну у 10-ку «зірок, що сходять» в українській юриспруденції.

 • У 2012-2014 рр. увійшла до переліку провідних українських юристів у корпоративному праві та M&A згідно щорічного рейтингу «50 провідних юридичних фірм України», організованого щотижневиком «Юридична практика».

 • Увійшла у «ТОП 100 найкращих юристів України. Вибір клієнта 2015» від видання «Юридична газета».