Відбулась VII Конференція «Медіаправо»

28-10-2016

Відкривав конференцію «Саміт регуляторів», що став майданчиком для відкритої дискусії юристів каналів та медіакомпаній, продакшенів, прокатників та інших компаній медіагалузі з представниками регуляторів, політичних діячів та державних органів влади. В рамках дискусії представниками всіх ключових державних органів в сфері медіа, обговорювалося майбутнє регулювання аудіовізуального сектора. Модератором дискусії виступив Сергій Сьомкін, виконавчий директор Асоціації ІТК, а її учасниками стали: Григорій Шверк, народний депутат України, Уляна Фещук, Заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Олег Черниш, Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Валентин Коваль, Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Марія Процишен, Державний уповноважений Антимонопольного комітету України. Всі без виключення учасники дискусії наголошували на готовності регуляторів дослухатися до пропозицій ринку, та звертали увагу на те, що реформи відбуваються значними темпами, а ринок чекають великі зміни. Зокрема, на 30 червня наступного року було анонсовано очікуване відключення аналогового телебачення, можливість прийняття Закону про захист прав глухонімих (відповідно до якого можуть значно збільшитися вимоги до сурдоперекладу програм) та створення умов для розвитку нішевого мовлення і регулювання прийому сигналу супутниками (зокрема, з метою обмеження прийому небажаних каналів). Також учасники наголошували на необхідності саморегулювання ринку телерадіомовлення, що може слугувати ефективним інструментом для боротьби з корупцією та зловживаннями.

В першій секції конференції «Розвиток національного кіно- та телевиробництва» під модерацією Анатолія Максимчука, заступника Генерального директора медіагрупи «StarLightMedia», учать взяли: Юрій Крайняк, Керуючий партнер, Керівник практики медіа права ЮФ «Jurimex», Євгенія Дербал, юридичний радник FILM.UA Group, Ірина Стройко, Директор ТОВ «МОЛОДІСТЬ ДИСТРИБ’ЮШН», головний юрисконсульт ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», Олена Бебес, начальник юридичного відділу «Star Media», Сергій Зленко, Директор Компанії “Кінотеатр “Boomer”, адвокат, Володимир Котенко, Партнер, керівник податково-юридичної практики в Україні, «Ernst &Young». Участники першої секції обговорювали майбутній розвиток національного кіно- та телевиробництва після ухвалення 3081-д, зокрема, нововведення та  можливості державної підтримки національного кіновиробника та cистему cash rebate для іноземних продюсерів.

Наступна панельна дискусія «Боротьба із піратством в Інтернеті», проходила під модерацією Ірини Стройко, Директора ТОВ «МОЛОДІСТЬ ДИСТРИБ’ЮШН», головного юрисконсульта ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1»  та стосувалася проблем боротьби з піратством в мережі Інтернет та захистом прав правовласників. Зокрема, в рамках панельної дискусії експерти обговорили ризики і проблемні нюанси застосування антипіратського закону (№4629) у разі його прийняття парламентом. Не зважаючи на те, що під час дискусії висловлювалися кардинально протилежні погляди на проблему захисту прав в мережі Інтернет (від саморегулювання до жорсткого контролю і регуляції), в завершені панелі учасники визнали, що закон матиме значний позитивний вплив на боротьбу з піратством, а ступінь його жорсткості та регульованості ринку визнали компромісною та адекватною сучасним реаліям. Учасники дискусії: Юрій Крайняк, Керуючий партнер, Керівник практики медіа права ЮФ «Jurimex», Руслан Шевчук, заступник директора по правових питаннях медіагрупи «StarLightMedia», Валерія Дяченко, адвокат АО «Юскутум», Олена Мініч, директор департаменту інновацій інтелектуальної власності МЕРТ, Юлія Семеній, Партнер ЮФ «Астерс», Олена Вардамацька, юрист, керівник IP/IT практики ТОВ «Вольф Тайс».

Модератором заключної сесії конференції, що порушила питання правового регулювання реклами, зокрема, використання об’єктів інтелектуальної власності в рекламі, став Директор ТОВ Індустріальний Телевізійний Комітет, Ігор Коваль. У рамках секції «Регулювання реклами» з доповідями виступили: Юлія Семеній, Партнер ЮФ «Астерс», «Інтелектуальна власність в рекламі: використання і захист»; Олена Андрієнко, керівник юридичного відділу, Publicis Groupe Ukraine, «Теорія контрактів»; Володимир Дацун, Юрисконсульт, Телеканал ICTV, «Останні тенденції державного регулювання дотримання рекламного законодавства».

Презентації спікерів Медіаправо 2016 та фото-звіт конференції уже можна переглянути на нашому сайті та сторінці в Фейсбук.